ka
Soru Sahibi
5 Mayıs 2016 22:41

Diş dolgusu çürüyecek endişesi ile söktürmek?

1 ay önce ön iki dişimde mine aşınması, çukurluk ve hafif renk değişimi sebebi ile doktorumun önerisi ile beyaz kompozit dolgu yaptırdım. Ancak internette dolgularında çürüdüğü üzerine okuduklarım beni endişelendirdi. Sorum şu: 'Yapılan dolgularımı söktürsem ve yeni dolgu yaptırmasam ne olur? Doğru bir karar mıdır bu? Eski hali ile kullanabilir miyim dişi sorun yaşamadan?'

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Gürkan Erenel
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Dolgu malzemelerinin ağız ortamında çürümesi olası değildir. Ancak dişe yapıştıkları noktalardan diş dokusunda çürüme oluşabilir. Mevcut durumdan dıkıntınız yoksa dolguların sökülmesine gerek olmayacaktır.

14 Mayıs 2016 08:02