KY
Soru Sahibi
22 Mart 2015 09:23

dis apsesi

Hocam hamile iken disim kirildi dogumdan sonra apse yapti 4 kutu antibiyotik kullandim penisilin gru bu ama gecmedi 3 gun once iyilesmeyen apse yuzunden disimi cektirdim suan dis etim sis doktor hala apse var zamanla. Gececek dedi suan antibiyotik kullanmiyorum kucukken kalp romatizmasi gecirdim apseli disim cekilince tedirgin oldum doktor antibiyotik kullandin kalbin e zara r olmaz diyor peki dis etimin apsesi ne zamangecer sis 've kizarik lutsekkur ederim simdiden

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Ayşe Gür
Diş Hekimi

kalp romatizması geçirmiş hastanın mutlaka diş çekiminden önce bakteriyel endokarditi önlemek için antibiotik kullanması gerekir.siz 4 kutu antibiotiği diş çektirdiğiniz sıralarda kullandı iseniz sorun olmaz.yok eğer antib kullanımından haftalar sonra diş çektirdiyseniz sorun olabilir.röntgenle de bakarak o bölgenin kontrol edilmesi iyi olur.saygılarımla..

30 Mart 2015 15:31