DN
Soru Sahibi
11 Kasım 2017 08:44

Dirsek ve omuz kırığı

Hocam merhaba.20 ekim de koltuk kaldırıyorum derken omuzunu çıkardım.zaten omuzum ufak şeyde sık sık çıkıyor..Bu sefer öyle bir hata yaptimki sormayın.çıkık cının birine gittim .o da çıkığı yerine koyuyorum derken hem kürek kemiğini çıkardı hem omuzunu kırdı hemde dirseğimi kırdı..ilk gün farkedemedi ama ertesi gün ağrım ve acıma dahada fazlalaştı.doktora gittim röntgen çekildi kırık çıkık yok deyip ilaç verip gönderdiler.benim ağrılarım her gecen gün dahada arttı.bir hafta sonra tekrar ağlayarak doktora gittim kolumu hareket ettiremiyordum.doktor bilgisayarlı tomografi istedi ve omuz ve dirsekde kırık olduğunu söyledi.ve omuza kadar komple alçıya alındı.alçıya alınalı 5 gun oldu ama benim ağrılarım halen devam etmekde.ggeceleri sandalye üzerinde uyuyorum yatağa yatıp uzanamıyorum.uzandığim an ağrılarım dahada artıyor.yanlış giden birsey mi var anlamış degilim.ayri kesici ve kascgevseltici ilaç kullanıyorum.bilgilendirirseniz sevinirim saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Adem Çatak
Ortopedi ve Travmatoloji

Omuz çıktığımız için ameliyat edilmesi gerekiyor. Dirsek kırığının için tomografinizi görmek gerekir. Karar ona göre verilir. Dr. Adem ÇATAK ÖZEL ODAK HASTANESİ

11 Kasım 2017 22:15