kr
Soru Sahibi
16 Mayıs 2018 22:45

Dilde acı tat

Iyi akşamlar hocam.75 yaşındaki annem uzun süredir dilinde acı bir tat hissediyor.bu durumun hatta damak ve dudaklarına da yayıldığını söylüyor.ve hiç yemek yiyemiyor bu yüzden 10 kilo vardi.nerdeyse 2 yıldır boyle gitmedigimiz dahiliye neroloji kulak-burun-boğaz uzmanı kalmadı.hicbiri bir çare bulamıyor.bizlik bir rahatsizlik yok deniyor.acaba bir universite hastanesinde geriatriye mi goturmeliyim.bu arada bu rahatsizliğin basladigi donemde annemin yillardir kullandigi inhibase tansion ilacini kesip co.diovana cevirdiler.acaba o sebep olabilir mi bu dil acılığına.ağzım zehir gibi hic birseyin tadını alamiyorum diyor.herseyin tatı kötü diyor.yol göstericiliğinize çok ihtiyacım var.şimdiden ilginize teşekkür ederim.rita kürkçüoğlu

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Hüseyin Doruk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Öncelikle geçmiş olsun. Önerim bir Geriatrik Değerlendirme yapılmasıdır. Geriatri uzmanı hastanıza gerekli yönlendirmelerde bulunabilir. Sağlıklı günler dilerim.

17 Mayıs 2018 08:26
kr
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam

19 Mayıs 2018 20:45
Prof. Dr. Hüseyin Doruk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Tekrar geçmiş olsun.

22 Mayıs 2018 08:21