AH
Soru Sahibi
14 Aralık 2018 20:22

Dikkat eksikliği

Merhaba Nilay hanım, okul önces bölümünde öğretmenim. Bir kız öğrencim 5.5 yasında. Sınıfta servest saatlerde kimseyle oynamıyor, bos dolanmakta. Ben ona bir öneri sunmazsam saatlerce o sekilde dolanır. Ben ona etkinlik verdiğimde sıkılıp hemen bırakıyor veya cabucak(yanlsı da olsa) yapıp veriyor, sürekli bir arayıs halinde. Hareketliliği yok. Etkinlik verdiğimde de aynı sekilde. Yapabilecekken yapamıyor, hemen bitirip veriyor. Aile dikkatle ilgili cok iyi diye belirtmişti bilgi formunda. Ancak sınıfta bu sekilde değil. Hangi bölüme yönlendirmeliyim sizce? Ya da ne yapmam gerekir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, öncelikle cevabımın gecikmesinden dolayı kusura bakmayın. Bence bir çocuk ergen psikiyatristi ile görüşmesinde fayda var. Randevu almaları veya ulaşmaları zor olursa öncelikle bir çocuk gelişim uzmanı da değerlendirme yapabilir. Devlet hastanelerinde ikisine de ulaşabilirler. Çocuğun ev ve okul ortamındaki durumu ile ilgili ayrıntılı bilgi alınmalı, çocuğun gelişimsel değerlendirmesi yapılmalı ve sorunun kaynağı bulunmalıdır. Okul öncesi dönemde bu tarz durumların tespiti çok önemlidir. Hassasiyetinizden ötürü sizi kutlarım. İyi çalışmalar...

31 Aralık 2018 14:57