TN
Soru Sahibi
5 Haziran 2019 23:10

Diabetik nöropati

İki bacağımda da nöropatiden dolayı yoğun uyuşukluk var.2 yıl prelica kullandım 8 ay ara verdim 8 ay sonunda uyuşukluklar yüzden 90 oranında arttı. 10 yıldır tip 1 diabet hastasıyım. Uyuşukluklar konusunda yardımcı olabileceğiniz bi durum varmı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Suat Arusan
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. Rahatsızlığın sebebi ne olursa olsun, bir dokunun kan dolaşımı ve oksijenasyonu arttırılırsa dokulardaki tamiratta hızlanmaktadır. Tamamlayıcı tıp tedavileri dokunun kan dolaşımını, oksijenasyonunu ve enerji dengesini düzenleyerek bağışıklık sistemine ve vücudun tamir mekanizmasına destek olmaya çalışır. Bu anlamda daha önce şeker hastalığı, nöropati gibi şikayetlerle başvuran hastalarımıza destek tedavileri uygulayıp yanıt aldığımız hastalarımız oldu. Tedavilere yanıtta hastalığın süresi, şeker değerlerinin kontrol altına alınıp alınmadığı, kişinin mevcut diğer hastalıkları gibi faktörler etkili olmaktadır. Bu nedenle tedaviye yanıt vermeyen veya çok az yanıt veren hastalar da olabilmektedir. Genel olarak nöropati ve diyabet için uyguladığımız yöntemler Tıbbi Sülük Tedavisi, ozon Tedavisi, akupunktur ve hacamat şeklindedir. Hangi yöntemin hastaya daha çok yararlı olacağına, hasta muayenesine göre karar veriyoruz. Gerekli durumlarda tıbbi bitkilerden de yararlanmaktayız. Tedavilerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Acil şifalar dilerim…

8 Haziran 2019 10:37