DF
Soru Sahibi
14 Eylül 2014 22:34

Deviasyon olunmazsa sonuçları ne olur?

Merhabalar hocam Eşim yalnızca sol burun deliğiyle nefes alabiliyor ve geceleri horluyor .Doktor burun kemiğini düzeltip,burun etleri ve küçük dile radyofrekans uygulayacağı bir ameliyat önerdi.Ancak netteki yorumlar hep negatif yönde.Ameliyat sonrası süreç çok zormuş,bazen açılma olmuyormuş, burun içi sonrasında kuruyormuş,bir kaç yıl sonra sorun tekrarlıyormuş vs. vs. vs...Ama neredeyse tam memnuniyet içeren bir tane yorum yok! Şuan vazgeçmiş durumdayız.çünkü o kadar acıya katlanıp sonuç alamamaktan korkuyoruz.Olmaması ne gibi sorunlara yol açabilir? şimdiden teşekkürler ve saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Yavuz Sütbeyaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Septum deviasyonu ve burun içi konka küçültmesi ameliyatı yaptığım hiçbir hastamdan dediğiniz gibi negatif dönüş almadım. Konkalar zamanla, allerji ve enfeksiyon gibi sebepler var ise, tekrar büyüyebilir ama deviayon düzeltilmiş ise tekrar bozulmaz. Dediğiniz gibi çok çileli bir ameliyat sonrası süreci de yoktur. Artık çoğu hastamıza tamponsuz kendiliğinden eriyen dikişli ameliyat yaptığımız için hastalarımızın ameliyat sonrası da oldukça konforludur.

14 Eylül 2014 23:07