TS
Soru Sahibi
18 Nisan 2019 08:21

Devam diş apsesi

Hocam merhabalar Hocam benim gecen yıl üst tarafdaki azı dişim çürük olmaksızın 4 kere iltihap kaptı nedenini anlamadım kanal tedavisi ve o kadar dişin içine ilac koyulmasina ragmen yinede iltihap kapıyordu. Antibiyotik içiyordum geçiyordu 1 hafta sonra tekrar kapıyordu iltihap cektik rahatladık hocam. Hocam şimdide üst tarafdaki dişim ağrımaya başladı yaklaşık 1 ay önce kanal tedavisi yaptırdım fakat şuan hassasiyet ve ağrı var hocam bu dişde de çürük yokki çürüksüz olan diş neden ağrır ki kanal tedavisi yaptırdım anlam vermiyorum hocam neden böyle oluyor neden kanal tedavisine ragman apse kapıyor diş köklerimdemi sorun var yoksa damaklarimdami sorun nerde anlamış degilim hocam.ve alttaki dişim de ağrımaya başladı ondada çürük yok yandakilerde çürük var ama onlar ağrımıyor çürük olmayan ağrıyor hocam çıldırmak üzereyim hocam sorun ney neden sinirleri alınan diş durmadan apse kapıyor

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Neslihan Güleryüz
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

merhaba iyi bir kanal tedavisi olup olmadığına ve dişeti probleminiz olup olmadığına emin olmanızı tavsiye ederim. kötü yapılmış kanal tedavisinde ağrı da olur, iltihap da olur. geçmiş olsun

18 Nisan 2019 13:27
TS
Soru Sahibi

Hocam öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.. hocam bende sizin gibi düşündüm başka bir hekime daha gözükeceğim ama yine sonuc değişmicek diğer gideceğim hekimde kanal tedavisi yapicakdır sonra apikal rezeksiyon önerecek onuda ben yapmicam sonuc cekim yine hocam son olarak hangi diş eti hastalıklarından şüphelenmeliyim cok sağolun saygılar..

24 Nisan 2019 00:43
Dr. Dt. Neslihan Güleryüz
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Ayrı ayrı uzmanların oldugu bir kuruma başvurun. Dişeti hastalığı yazdıgınız ağrılara direk neden olmaz. Görmeden yorum yapmak imkansız.geçmiş olsun

26 Nisan 2019 10:22