AB
Soru Sahibi
9 Mart 2020 14:52

Desmoid tumor

Tani: desmoit fibromatosiz. Tum boyutlari: en genis 7 diger boyutlar 6.5 cm ve 4.5 cm. Nekroz: gorulmedi. Cerrahi sinirlar: Taban cerrahi sinir: tumor fokal olarak bitisik. Kisa uc cerrahi sinirlar; tumor cerrahi sinirlara bitisik. Uzun uc cerrahi sinirlar: tumor gorulmedi. Tumor uzun uc cerrahi sinirlara 0.1 0.2 cm uzakliktadir. Lenfovaskuker invizyon:gorulmedi. Deri: tumor tutulumu gorulmedi. Immunhistokimyasal inceleme: Desmin: pozitif Sma: pozitif B catenin:pozitif Kİ67: %4 (24 yasindayim 1 ay once karinda kitle ile ameliyata alindim. 2018 yilinda fap nedeni ile total kolektomi oldum 2013 yilinda sol kasikta desmoid tumor ile opere edilmistim. Total kolektomi kesisinin uzerinde kitle sikayetiyle gittim ve 1 ay once tekrar ameliyat oldum) hocam patoloji raporumu yorumlarsaniz eger cok minnettar olurum. 7 yil once ki raporumu da size yazmistim fap olabilir demistiniz. O zaman kucuktum ne oldugunu bilmedigim icin onemsemedim ve 2 yil oncr fap oldugumu ogrendim kalin bagirsagim alindi. Bu yuzden bu raporumu da size atmak istedim yorunlarsaniz cok memnub olurum simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Doktorunuz ile sonucu görüşüp, konuşmanızda fayda olacaktır. Bu aşamada size hastalığınız ile ilgili bilgilendirmede bulunulması yanıltıcı olabilir. Sevgiler... Dr. Sezai Leventoğlu

11 Mart 2020 08:53