KE
Soru Sahibi
12 Eylül 2017 23:54

Dermatit HKK

Hocam merhaba bana seborik dermatit teşhisi konuldu.Doktorum dün bana KONAZOL VE Momones adlı kortizonlu damla losyunu verdi.Fakat kullanımı hakkında çok bilgi vermedi.Ben bunları her gün mü sürücem ? Losyonu kaç dakika bekletip ardından şampuan ile yıkıcam ? Bu arada bu seborik dermatitin neden tam bir tedavisi yok.Çok fazla kaşıntı oluyor kafamda.Bu arada bu tedavi o kırmızı lekelerimi yok edecek mi kesin bir şekilde ? Detaylı olarak bilgi verirseniz çok sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Seboreik dermatit zaman zaman tekrarlayabilen, özellikle stresli dönemlerinizde artabilecek bir durum. Tedavilerimizde sizin cilt görünümünüzle ilgili düzenlemeler yapıyoruz. Kullanacağınız ilaçların sıklığı, sırası, süresi buna göre. Bu nedenle doktorunuzla tekrar görüşmenizi öneririm. Egzemanızın yaygınlığını ve şiddetini görmeden yorum yapamam. Sevgiler.

13 Eylül 2017 10:57
KE
Soru Sahibi

Peki hocam bu kötü bi rahatsızlık mı ? Ve ilaçları kullanmama rağmen ağrılı bir şekilde sivilcemsi şeyler kafamda çıkmaya devam ediyor.İlaç kullanırken neden hala kafamda sivilceler çıkıyor.Bu arada kulağımın üst kısmında saç derisinde olan o kırmızı lekeler yüzümede yayılabilir mi ? Bu egzema dediğimiz şey yüze gelir mi acaba ?

13 Eylül 2017 22:19

Seboreik egzema yüzde olabilir. Tüm evreler için farklı tedavi önerilerini doktorunuz verecektir. Sevgiler.

18 Eylül 2017 13:00