OM
Soru Sahibi
30 Mayıs 2021 03:37

Deri tahriş

Merhaba, kolay gelsin 17 yaşındayım penis başı aşırı hassas hale geldi çünkü daha önceden penisimi su ve sabunla çok fazla yıkıyordum, ovalıyordum bu durum penisimi aşırı hassas hale getirdi tahriş tarzı penisin başında bazı bölümlerde kızarıklar mevcut penis başı çevresinde özellikle.. en ufak el temasında hassaslık hissediliyor yüz üstü yatamıyorum hassasiyetten dolayı.. 5 ay öncesinde cildiye doktoru dermatop ve fito krem verdi bunları ard arda 4 5 gün kullandım ama faydasını göremedim pandemi dolayısıyla hastaneyede gidemiyorum. Bu hassasiyeti bitiricek ilaç krem önerisi varmıdır varsa lütfen söylermisiniz hocam...

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar Öncelikle hassasiyet yaratan sık su, kolonya dezenfektan, duş jeli vb. temasından, tahriş edecek ovma, keseleme, lifleme vb. alışkanlıklardan uzak durmak, en az iki hafta kadar mastürbasyon ve cinsel ilişkiden uzak durmak, derisine temas etmemek, pamuklu iç çamaşır kullanmak, duşta erkek intim yıkama ürünü ile tahriş etmeden yıkayıp, nazikçe iyice yumuşak bir havlu ile kurulamak gerekir. Bu sürede Fito krem (siz yazdığınız için yazıyorum, yoksa krem ismi veremiyorum) sabah akşam çok ince ve ovmadan sürün. Bu arada çift maske ve siper ile muayene de olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

30 Mayıs 2021 22:27
OM
Soru Sahibi

Hocam dermatop kremede devam edeyimmi fito kremle berabermi süreyim yoksa farklı saatlerdemi? Geçmezse bepanthen veya bepanthen plus kullanabilirmiyim? Teşekkürler

31 Mayıs 2021 00:20

İlkini sürmeyin, diğerlerini sürebilirsiniz.

31 Mayıs 2021 07:27