gs
Soru Sahibi
4 Ekim 2013 13:03

demir eksikliği

merhaba,eşimde demir eksikliği var erkek oldugu ıcın normal olmadıgını ve arastrmak gerektıgını soyledı doktorlar bunun arastırması yapıldı endoskopi ve kolonoskopi olarak bişi cıkmadı kan tahlıllerıde demır eksıkliği ve buna baglı bazı degerler sadece anormal onun dısındakıler normal b12 sı ıyı,peki hocam bizim şimdi araştırmamız gereken baska bışi varmı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Kanama gösterilmediyse emilim bozukluğuna yol açabilecek konular sorgulanmalı. Örnek: Sürekli mide ilacı kullanmak gibi. Ya da diyetle az demir alınma durumları, örnek: vejeteryanlık gibi. Daha pek çok olasılık var. Bir hematoloji uzmanı ile yüz yüze temas kurun. Geçmiş olsun.

7 Ekim 2013 17:29