az
Soru Sahibi
1 Kasım 2018 22:34

Demir anemisimiyim?

Merhaba .İyi günler. Saç döküşmesi için doktara gittim. ferritin değerim 2.9 çıktı.25-Hidroksi vitamin D : 5.44 çıktı. Hemogram testinde Hct:33.4 Hgb:10,0 Mcv:75.9 Mch:22.8 McHc:30.0 Pct:0.367 çıktı hepsinin yanında dşük yazıyor.Pct yüksek sadece. 20 gündür demir hapı ve d vitamini alıyorum (d vitamini ağız yoluna damla ile) hala saç döklmem devam ediyor haftaya tekrar gideceğim. Fakat ne kadar daha tedavi görceğimi merak ediyorum ve ne zaman sonuç verir ve benim kan ilacı va kullanmam gerekiyormu..

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ramazan Yıldız
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Şikayetiniz Hematoloji ile ilgilidir. Onkoloji Değil. Hematoloji ile görüşmeniz daha uygun olacaktır. geçmiş olsun

9 Ocak 2019 10:41