SR
Soru Sahibi
5 Temmuz 2017 10:58

Değerli bilgileriniz

Merhaba hocam, Yaklaşık 3.5 sene önce bir burun ameliyatı geçirdim. Rahat nefes alamıyordum ve hafif bir eğrilik vardı. O zamandan beri burnumu tamamen korudum hiç bir zarar gelmedi. 2 gün önce yüzümü bir kamyonun demir ve plastik karışımı tentesine hafifçe çarptım. Şiddetli çarpmamama rağmen burnumun sağ tarafında hafif bir şişlik oluştu. Buz kompleksi yaptım ancak sanırım hala aynı gibi. Eski buna benzer soralara baktığımda 1 ay gibi bir süre beklemem gerektiğini ancak o zaman normale döneceği yönünde. Ancak kesin bir cevap alabilmek için sizlere sormak istedim. Sizcede beklemeli miyim? Beklerken uygulayabileceğim tavsiyeleriniz nelerdir? İlginiz için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Fatih Sadıkoğlu
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geçmiş olsun. Ameliyattan 3 yıl sonra burun normal haline yakın bir hal almıştır. Tarif ettiğiniz travma hafif gibi görünüyor. Büyük ihtimalle kemik kırığı olmamıştır. Yumuşak doku travması dır. Yumuşak doku travması için bişey yapmanız gerekmez. Beklemek yeterli olur. Kırıktan endişe ediyorsanız bir kbb uzmanı ile görüşünüz lütfen

9 Temmuz 2017 16:24