CA
Soru Sahibi
31 Temmuz 2019 20:37

davranış degisikligi

merhaba benim oğlum şuan iki yaşında benimle yalnızken çok uslu sesi çıkmıyor hatta bir şeyi yapmamasını soyledigim zaman ben akıllısın diyor ama teyzesini görünce ne söylese bağırıyor hiç siz dinlemiyor ben bir şey soyledigimdede benide dinlemiyor nasil davranmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Uslu olması sesi çıkmaması çok istenen bir durum değildir. Önemli olan nerede nasıl davranıp nasıl tepkiler vereceğinin öğretilmesidir. Davranışlarında istenmeyen bir özellik uygunsuzluk var ise eğer, bu yanlışın düzeltilerek, onun yerine nasıl davranması gerektiğini ona öğretmenizdir. Olaylara, kişilere karşı ilgili olup, iletişim kurmaya çalışması, etkileşime girmesi beklenen bir davranıştır. Eğer sizin komutlarınızı hiç almıyorsa, bu yönde ona eğitim vermeye çalışmanız gerekir. Tüm bu eğitimi tatlılıkla, güzellikle ve sevgiyle yapmalısınız. Doğruları ve yanlışları ona öğretmelisiniz. Oğlunuza sevgiler.

21 Ağustos 2019 10:51