OA
Soru Sahibi
27 Ocak 2016 12:04

damar tıkanıklığı

hocam merhaba 73 yaşındaki babamın karotis sağ tam tıkalı solda yüzde 30 darlık mevcut koroner damarlarda on senedir bulunan iki stenetten biri tam tıkalı fakat yan dallar oluşarak kanlanma oluyormuş bacaklardaki tıkanıklık için bir stent takıldı. genel durumu şu an iyi fakat herhangi başka bir girişim olamayacağı çünkü riskin yüksek olduğu tüm vücuttta damar tıkanıklığı yaygın olduğu söylendi.özellikle şah damarı ve tıkanan stente bi şey yapılamıyor. peki bu durumda hastalık nasıl seyreder bilgi verebilirseniz sevinirim çok teşekkür ederim kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)

Hasta şu an şikayetsiz ise ilaç tedavisine devam etmek gerekir. Şikayetleri olursa bu şikayetine göre müdahale gerekir. Şu haliyle yapılacak bişey yok gibi görünüyor.

27 Ocak 2016 12:10