CH
Soru Sahibi
20 Eylül 2014 20:32

Damaktaki geçmeyen yara,yutkunma zorluğu

mrblar ağzımdaki dolgu düşmüştü boş olarak duruyordu koku yapmaya başladı onu yaptırmayı düşünürken o dişin yanında önceden kist oluşan bir dişim daha vardı oda birkaç gündür ağrı yapıyor.vede bir tane 20lik dişimde patlak verdi kısa zamanda dişçiye gidicem fakat size sorum şu..önceden böyle bir sorunum yoktu aşırı başım ağrıyor.gözlerimde puslanma var artı damağım yara uzun zamandırda geçmiyor sürekli grip oluyorum boğazım ağrıyor yutkunamıyorum.sizce bu dişler bunu yaparmı?yoksa başka bir bölüm doktorunamı gideyim hangi doktora başvurmalıyım?teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Dişlerin sert dokularının yanında yumuşak dokuları da iltihaplandığında bu enfeksiyon ağız ve boğaz bölgenizi etkilediği gibi kalp, böbrek,eklemler ve diğer bazı organlarda da tahribat yapabilecek bir odak oluşturur. Bunun için öncelikle diş hekiminize muayene olarak gerekli tedavileri planlayın. Diş dışı konular için hekiminiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

22 Eylül 2014 11:06