F
Soru Sahibi
18 Temmuz 2013 18:56

Dalış Sonrası Kulak da sıvı birikmesi

Sayın Hocam, dalış sonrası (1 hafta) kulağımda duyma sorunu ve doluluk hissetim ve hekime başvurdum. Kulağımın iç kısmında sıvı birikmesi ve kanpıhtısı olduğunu söyledi. Antibiyotik tedavisi verdi , olmazsa kulağıma tüp takılıp sıvının alınabileceğini bildirdi. İlaç tedavisi sonuç vermedi , ameliyat olmadan önce 'Otovent' burun balonu diye bir alternatifin olduğunu öğrendim. Ancak hekimim bu konuda bilgisi olmadığını bildirdi. Sizce bu balonu alıp uygulamam durumu çözebilir mi, ya da bir zararı olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Müge Özçelik Korkmaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Bu yöntem daha cok kronik bu problemi yasayanlarda tercih edilebilir onun yerine daha basit bir yöntem sakiz çiğnemek tir bence acele etmeyin bu durum un toparlanmasi 15 gunu bulabilir. Burn spreyleride tedavide yardimci olabilir

19 Temmuz 2013 20:26