DE
Soru Sahibi
11 Mart 2018 00:15

D vitamin eksikliği

Merhaba benim sorum 14 yaşında 4 yaşındaki çocuğumun kan değerleri düşük çıkmasından dolayı yaklaşık 3 aydır ferrum kullanıyoruz. Hızlı geliştiği için B12 depoları yeterli üretimi yapamamış dedi dr. lar. Ergenlik döneminde böyle sorunlar olabiliyor mu ? Düzenli olarak kan değerlerini kontrol ettirmelimiyiz ? Spor hayatında ileride etkisi olur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar cocuklarda ozellikle hızlı fiziksel gelisimin olduğu dönemlerde vitamin ve minarallerin eksikleri görülebilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı vitaminlerin bilincsizce kullanılması neticesinde de vücutta birikerek toksik etkiler de yapabilmesidir. Bu nedenle yilda birkaç kez rutin kan tahlilleri ile kontrol yapılabilir ancak her türlü vitamin ve minaral desteğini doktor kontrolünde kullanmak gerekir.

2 Temmuz 2018 08:08