KM
Soru Sahibi
23 Aralık 2016 04:44

D.k igneleri, kahverengi/sari akinti ve kasinma

Hocam merhaba, hani d.k haplari kullanmami onermistiniz ya bunun yerine aylik ya da uc aylik igne yaptirsam ne fark eder? Hapla ugrasmak yerine igneler daha kolay geliyor. Onerir misiniz? Bir de hocam eger biliyorsaniz bu ignelerin ortalama ucretleri nedir? Ve bunlari yaptirsak kanda belli olur mu hocam? Son olarak hocam, bu ay adetimi 5 gun onceden oldum, once yerlesme kanamasi mi acaba diye korktum fakat onceki adetlerimle ayni yogunluktaydi, pihtiliydi. Ve adetten bir gun once gogus agrim vs gitti su an da yok agrim ayni sekilde. Adet oldugum icin de hic test falan yapmadim, normal oyle degil mi 5 gun onceden olmam? Ve hocam adetimin 5. gunu tekrardan ayni sekilde birlesmem oldu (tam birlesme degil sadece 1-2 cm iceri girdi ve adetim ortalama 4-5 gun surer.) erkek arkadasim kizlik zarimin cok dar oldugunu bunu anlayabildigini soyledi ve kizligimi bozmadigina emin, belki zarar vermistir fakat bu son iliskiden sonra 2 gun boyunca kahverengi camur gibi gunluk, gunluk ped dolduracak kadar akintim oldu. Kizlik zari kanamasinin pembe ya da kirmizi oldugunu biliyorum fakat dedigim gibi benimkisi kahverengiydi, hatta su an da akinti koyu sari bir sekilde devam ediyor, anlayabildigim kadariyla koku yok fakat vajinam kasiniyor. Bu kahverengi akinti normal midir? Sari-kasintili akintinin da enfeksiyon oldugunu okumustum, erkekten bulasma ihtimali yoktur degil mi, cunku benim ondan once de ara ara boyle sari bazen kokulu ve kasintili akintilarim oluyordu. Tum sorularimi ictenlikle yanitlayip beni ikilemde hic birakmadiginiz icin cok tesekkur ederim hocam, bu sorum icin de simdiden tekrardan cok tesekkur ederim. Iyi gunler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Handan Namlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Melek Hanım, Bir erkeğin kızlık zarının dar olup olmadığını anlayabilmesi mümkün değil. Hele penisi ile kızlık zarına bişey olup olmadığını söyleyebilmesi mümkün değil. Bunun muayenesi uzman bir doktor(anatomiyi ve nasıl muayene edeceğini bilen bir kişi) tarafından yapılabilir. Bekaretin bozulması, kızlık zarı kanadığında değil, bir erkek ve kadın cinsel birleşmeyi yaşadığında olur. Siz cinsel birleşmeyi kısmen de olsa yaşıyorsunuz. Kızlık zarınız esnemiş ve penisin kısmi girişine izin vermiş olabilir. Erkek arkadaşınızın hissettiği darlık, sizin ilişki sırasında tam gevşeyememenize bağlı olarak aşk kasları olarak biline PC kaslarındaki kasılma. Kamanın ya da kahverengi akıntınin nedeni ancak jinekolojik muayene ile söylenebilir. Bir jinekolojik muayene olmanızı tavsiye ederim. İğneleri de doğum kontrol amacıyla kullanabilirsiniz, güvenlidir. sevgi ve saygılarımla Dr. Handan Namlı

23 Aralık 2016 10:33