SI
Soru Sahibi
26 Haziran 2016 00:11

Cp hastaligi

Merhabalar Benim 5 Ay 10 gunluk (36+0 da dogmus ) ikizlerim var . Ben gelisimlerine baktigimda bu ayda ki cocuklarin oturtuldugunda elleriyle kendilerini desteklediklerini yaziyor fakat Benim ikizlerim oturma pozisyonunda ellerini asagiyi koyup destek almiyorlar Bunun sebeplerimde ne olabilir ? Bu ciddi bir sorun mudur yoksa ? Cp den suphelenilebilir miyiz ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Esra Kezer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, her bebek herşeyi ayında tam yapmayabılır, kimi daha erken yapar, kimi daha geç, bu illa ki bir sorun var demek değildir. Belli normal aralıklar içinde yapabilirler.

4 Temmuz 2016 18:41
SI
Soru Sahibi

Merhaba bes bucuk aylik ikizlerimin bir tanesi sol Elini tercih ediyor Gibi bu bir bulguyla cp mi denir bilgi verirseniz sevinirim Iyi calisma lar ..

10 Temmuz 2016 09:07
Dr. Öğr. Üyesi Esra Kezer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, Bununla ilgili çocuk nöroloji Dr.una muayene ettirmelisiniz. İyi günler dilerim.

1 Ağustos 2016 15:59