SH
Soru Sahibi
17 Eylül 2021 01:07

Covid 4.doz aşı

Bazı doktorlar sinovacın antikor oluşturma etkinliği bitti diyor.3. doz biontech ya da sinovac vurulun diyorlar.Ama 4.doza gereksiz diyorlar.2 doz sinovacın antikor etkinliği bittiyse 1 doz biontech antikoru kalıyor o zaman kanda.Niye 4.doz gereksiz oluyor o zaman hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ramazan Gözüküçük
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Merhaba, Öncelik önerimiz 2 doz Biontech yada 2 sinovac üzeri 1 Biontech şeklinde. 4. doz konusu biraz da süreyle ilişkili, son aşıdan sonra 3-6 ay geçtiyse ve Sinovac ise düşünülmeli elbette. saygılar.

17 Eylül 2021 18:11