as
Soru Sahibi
1 Eylül 2014 18:10

çöp ve dışkı gibi kokması

merhaba doktor hanım 19 yaşındayım ve ocak ayından itibaren çöp kokusu ağır ve kalıcı bir koku hissediyorum ve bu etrafada yayılıyor bildiğiniz çöp tenekesi gibi herhalde nefesimden geliyor 2 tane çürüğüm vardı 1 ini çektirdim ama kokuda değişim olmadı ağız hijyenimde tam günde 3 sefer temizliyordum ve hala geçmedi ne yaptıysam ağzımda yarada yok yanıma yaklaşan hep yüzünü buruşturuyor böyle bir şey olablirmi peki varsada dişçiye tekrar gideceğim ve ne demeliyim hangi testler yapılmalı teşekkürler ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Ağızdan gelen kokular diş,diş eti,dil,boğaz,bademcik ,sinüs ve mide kökenli olabilir. Çürük dişlerin dışında yarı sürmüş dişler,iltihaplı diş etleri ve dil sırtındaki yarıklar da koku yapan bakterileri ve atıkları tutabilirler. Bu konuya netlik kazandırmak için panaromik film çektirip bir diş hekimine muayene olmanızı öneririm.Eğer diş ile ilgili başka bulguya rastlanamaz ise bir KBB uzmanına ve daha sonrasında da gastroentroloji uzmanına muayene olabilirsiniz.

2 Eylül 2014 13:10