SG
Soru Sahibi
14 Mart 2016 15:54

ÇOCUKLARDA DİŞ ETİ

MERHABALAR HOCAM 2 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR. İLK DİŞİ 11 AYLIKKEN ÇIKTI VE DİŞLERİ TAM TAMAMLANMADI HENÜZ. SORMAK İSTEDİĞİM ŞEY ŞU, İKİ ELİNİN TIRNAKLARIYLA DİŞ ETLERİYLE OYNUYOR VE ETLERİNİ KANATIYOR. SALYASIYLA BERABER PEMBE BİR KAN GELİYOR. BİRŞEYE DALDIĞINDA BU DAVRANIŞI YAPIYOR. İNTERNETTEN ARAŞTIRDIGIM KADARIYLA, LÖSEMİ BELİRTİLERİ FALAN DİYOR. ACABA ENDİŞELENMELİ MİYİM? DİŞLERİNİN ÇOK KAŞINIYOR OLMASI, OYNUYOR OLMASI KANATMASINA SEBEPMİDİR. YOKSA BİR HEMATOLOGA BAŞVURMAM GEREKLİ MİDİR?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Nejat Erdem
Diş Hekimi

Merhaba. Öncelikle bir pedotontiste (çocuk dış hekimi) göstermeniz fayda var.

26 Mart 2016 20:38