KM
Soru Sahibi
30 Ocak 2021 22:41

Çocuk alt ast yüksekliği

Hocam merhaba Kızım 7 aylık bir ay önce 5 gün kadar antibiyotik kullandık 6. Ay kontrolünde kan testi verdik alt 194 alt 90 çıktı doktorumuz antibiyotikten olabilir dedi.1 hafta sonra tekrar kan verdik alt 149 ast 80. Bizi gastroentolojiye yönlendird. Bir hafta sonra tekrar kan verdik alt 130 ast 70 ck 300 doktorumuz izne ayrıldığı için yorum yapamadı sonuçlar hala yüksek bu arada karaciğer ultrason çekildi temiz çıktı. Elisa testi de temiz viral enfeksiyonla bağlı olabilir mi bu değerler ? Genel durumu kilo alımı iyi ek olarak süt alerjisi var bu test yapıldığında diyet açmıştık

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

merhaba düşme eğiliminde enzimleri var, o yüzden takip edilmesi yeterlidir en çok ilaçlar ve enfeksiyonlar karaciğer testlerini yükseltirler. testlerde ek olarak başka bir şey çıkmadıysa sadece aylık izlem yapılması yeterlidir, diyet açılmasıyla da ilgisi yok bu durumun

24 Mart 2021 10:51