kk
Soru Sahibi
5 Ekim 2021 11:58

Çocuğum benden uzaklaştı

Nilüfer hanım merhaba, 2 buçuk yaşındaki kızımı 2 hafta önce memeden kestim süt bozulmuş diyerek. Ağlamadı bile aslında memeyi bırakırken ama bana karşı bu ara bir soğuk ben işten gelince sarılırdı şimdi sarılmıyor. Telefonda konuşmak istemiyor.Çok üzülüyorum. Ne yapabiirim acaba

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, süt bozulmuş dediğiniz için sizin için endişelenmiş olabilir. Süt bitti artık ifadesi daha zararsızdır. O sarılmıyorsa siz ona sarılın. Bol bol onunla oyunlar oynayınız. Kucaklayınız, onunla eğleniniz, mutlu zamanlar geçiriniz. Sevginizi ona hissettiriniz. Birlikte etkinlikler yapınız. Çok kısa sürede tavrı değişecek ve unutacak. Yeni duruma uyum sağlayacak. Yani bunu bir problem olarak görmeyiniz. Onun, yeni dönemine uyumuna yardımcı olunuz. Unutmayınız, sevgi dolu, anlayışlı ama tutarlı ve dengeli tavır ve davranışlarla yaklaşalım. Kızınıza sevgiler. Mutlu günler dilerim.

5 Ekim 2021 13:37