GB
Soru Sahibi
7 Temmuz 2021 22:01

Climen kullanırken hamile kalmak zararlı mıdır?

Hocam yumurtalıklara 15 gün sonra prp yaptıracağım su anda 2 yumurtam var kistleşmemesi ve gitmesi için dr çatlama iğnesi ve climen verdi. Adetimde bir sıkıntı yok normalde climeni ilk defa bu dönem için kullanacağım. Acaba doğal yol için denemeye devam edebilir miuim yani çatlama iğnesi sonrası 12. saatte ilişkiye girsem gebelik ihtimaim var mıdır? Aynı zaman da climen de kullandığım için bu durum gebelik oluşursa bir yan etkisi oluşturur mu ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Başar Önal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

gebelik düşünüyorsanız climen kullanımı doğru olmaz.

12 Temmuz 2021 15:04
GB
Soru Sahibi

Hocam tekrardan merhabalar doktorum climenin gebeliğe sorun teşkil etmeyeceğini devam etmem gerektiğini belirtti ben climeni 17 temmuz da bitirdim 19 unda sadece bir damla canlı kırmızı renkte kan geldi adet oldum sandım ama sonrasında herhangi bir kanama olmadı. Acaba gebelik ihtimali olabilir mi ? Varsa hemen test yapmalı mıyım yoksa beklemili miyi? Testi ne zaman yapmayılım? Çok teşekkürler

21 Temmuz 2021 18:42
Op. Dr. Başar Önal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Test yapın gebelik varsa climeni bırakın artık.

24 Temmuz 2021 17:34