ÇM
Soru Sahibi
18 Ağustos 2016 21:29

Ciltte morluk

Merhaba 29 yaşında bayanım son 3 aydır vücudumun farklı yerlerinde morluk farkediyorum dahiliyeye gittim kan testi yapıldı ve pihtilasma vs değerlerine bakıldı doktor kan değerlerin normal dedi ama morluklar arada oluyor nedeni ne olabilir acaba tskler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Morluk pek çok Hematolojik hastalıkta ortaya çıkabilir. Ancak kadınlarda özellikle bacaklarda iyi huylu morluklar sık görülür. Bu durum pek çok hastada trombosit fonksiyon bozukluğuna bağlıdır. Bu yönde test gerekir. Ve de kesin tanı koymak için bir Hematoloji uzmanı sizi muayene etmelidir. Geçmiş olsun.

19 Ağustos 2016 11:58