ÜZ
Soru Sahibi
21 Temmuz 2017 18:56

Çikolata kisti

Çikolata kisti Benim sağ yumurtalığımda 5 cm çikolata kistim var.bugun gittiğim özel hastanedeki doktor bana kisti iğne ile boşaltabileceğini soyledi yani kist aspirasyonu yapacakmiş.bunun için de benden 1.100 tl istedi.ben çok güvenenedim.sizce bu tedavi mantikli mi?biz henüz tüp bebek düşünmüyoruz.1 kez aşilama yaptik tutmadi.hocam ne olur yardim edin.ben şasirdim kaldim.tüplerim açik eşimde sorun yok.28 yaşindayim.2 yillik evliyiz..şimdiden tesekkur ederim..sevgiler saygilar hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mete Güngör
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Cukulata kisti gebe kalmanıza engel olabilir. Eger bu kistin gebe kalamama nedeniniz oldugu düşünülüyorsa , şiddetli ağrı yapıyorsa ameliyatla çıkartılabilir. Aspire edilmesinin anlamı yoktur. Ameliyata gerek duyulmaz ise ilaç tedavisi ile kontrol altında tutulabilir

23 Temmuz 2017 09:18