SC
Soru Sahibi
21 Aralık 2023 22:46

Çikolata kisti ve gebelik

Merhabalar hocam, Ben 28 yaşında 7 aylık evliyim. Son rutin kontrolde sağ yumurtalığımda 3 cm sol yumurtalığımda 1.5 cm çikolata kisti saptandı. Hormon testlerimde amh 3.81, aptt 26.4, tsh 1.31, estradiol 35.8, lh 6.17, fsh 5.34 ve prolaktin 17 çıktı. Rahim filmi de çekildim ve rahim normal çıktı tüplerde sıvı yapışlıklık vs görülmedi. Eşime de yaptırdığımız sperm sonucunda mLde 64,8 milyon yoğunlukta sperm olduğu, hareketliliğin %63, normal morfolojinin %12 olduğu yazıyor. Yerinde hareketlilik %15 ve ileri hareketlilik %48 , hareketsiz %37 olarak yazmakta. Toplam sperm miktarı da 226.7 milyon ve ph 8 olarak saptanmış. Biz çok fazla beklememek adına tüp bebek yapmaya karar verdik hocam. Benim her ay adetlerim düzenli oluyor ve ovülasyon testlerinde yumurtlamayı görüyorum. Vücut kitle indeksim 30 larda. 1 aylık yasmin baslatıldı. Bu sonuçlara göre tüp bebeğin tutma olasılığı yüksek midir acaba hocam siz nasıl görüyorsunuz acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gonca Çoban Şerbetçioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

TATLIM tüp bebek için çok erken en azından 1 yıl haftada 2-3 duzenli korunmasız ilişki ile beklemelisin.sadece kilo sorununun var onu verip rahatlıkla gebekalabilirsin kendiliğinden

22 Aralık 2023 11:51