OA
Soru Sahibi
21 Temmuz 2021 01:22

Cevabiniz çok çok onemli

Hocam merhaba akıla muhtaç kaldım 4 martta nisanlimla yakınlaşma oldu şüphe ettiğim konu elini vajinamin içine kadar soktu parmağıyla bi kaç defa elinde zevk suyu olma ihtimali var O günden sonra hamilelik belirtilerim oluştu rahmim genişledi karnım büyüdü goguslerim büyüdü beta hcg hemen yapma imkanım olmadı 20 mayısta yaptım negatif çıktı daha sonra 11 haziran da beta hcg yaptırdım negatif En sonda 3 gün önce usg ile bakıldı sadece Doktor kist olduğunu ve rahim kalinlasmasi olduğunu söyledi ama aklımdan hamilelik şüphesini bir türlü atamiyorum çünkü Şuan rahmim karpuz kadar oldu hamilelik çizgimde var göğüs uçlarınmda kapkara bana akıl verin nolur zor durumdayım Hamile olma ihtimalim var mi tekrar doktora gitmelimiyim testler negatif olduğu halde hamilelik belirtilerim devam ediyor hamilemiyim

5 cevap
Cevaplar (5)
Prof. Dr. Murat Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Anlattıklarınız hamile olmadığınızı düşündürüyor. Adet gecikmesi yaşarsanız hekime danışın.

28 Temmuz 2021 17:03
OA
Soru Sahibi

Hocam merhaba Gebeliğin kaçıncı ayında olunursa olunsun mutlaka kan tahlilinde bhcg ile belli olur mu Yani ilk defa 7. Yada 6. Ayda yapılan bhcg yüksek çıkarmı kanda belli olur mu hangi ayda yapılırsa yapilsin

13 Eylül 2021 23:37
Prof. Dr. Murat Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Bilgileriniz yeterlibdeğil. Endişeler de gereksiz.

21 Eylül 2021 14:45
OA
Soru Sahibi

Hocam 4 aylik gebelik muhakkak karından usg de belli olur mu Farkedilmeme söz konusu olabilir mi Plesantanin arkasında buyuyebiliyormus gorulmuyomus bazı bebekler Böyle bisey var mi

22 Eylül 2021 09:13
Prof. Dr. Murat Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Bilgiler yine eksik ancak açıklayayım: böyle bir şey yoktur. 1.5 aylık fetüs (embriyo) ultrasonografi ile görülür. Dış gebelik bile olsa.

22 Eylül 2021 14:12
OA
Soru Sahibi

Hocam merhaba size daha öncelerden de yazmıştım Nisanlimla 4 martta yakınlaşmam oldu belirtilerim varďi hala da var 3 defa kan testi yaptırdım negatif çıktı ve muayene de oldum bisey gozukmemisti ama belirtilerim mevcut özellikle de karnım büyüyor Ben en son dün doktora gittim tekrar karından usg ile bakti gebelik yok rahim temiz dedi Mart ayından bu ana gelinceye dek mutlaka gorunurmuydu hocam bisey olsaydı Ben boşuna mı evham yapıyorum Sizin vereceginiz cevap bbm için önemli hoca 2. Sorum da hocam rahimin içindeki iç dudaklar dışarı çıktı yanma mevcut ve rahim agzi açıldı Dokunduğunda hissedebiliyorum bu neden oluyor gebelikle mi alakali

24 Eylül 2021 09:07
Prof. Dr. Murat Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Fizyoloji ve gebelik oluşum bilgilerini tekrar gözden geçirin. İnternet bu bilgilerle dolu. Yanlış zamanlama yapıyorsunuz.

24 Eylül 2021 13:49
OA
Soru Sahibi

Hocam ne demek istediğinizi anlamadım

29 Eylül 2021 10:07
Prof. Dr. Murat Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Tekrar okuyun veya bir jinekolog ile yüz yüze görüşün lütfen.

12 Ekim 2021 13:54