OA
Soru Sahibi
11 Temmuz 2021 00:37

Cevabınız çok çok onemli

Hocam merhaba akıla muhtaç kaldım 4 martta nisanlimla yakınlaşma oldu şüphe ettiğim konu elini vajinamin içine kadar soktu parmağıyla bi kaç defa elinde zevk suyu olma ihtimali var O günden sonra hamilelik belirtilerim oluştu rahmim genişledi karnım büyüdü goguslerim büyüdü beta hcg hemen yapma imkanım olmadı 20 mayısta yaptım negatif çıktı daha sonra 11 haziran da beta hcg yaptırdım negatif En sonda 3 gün önce usg ile bakıldı sadece Doktor kist olduğunu ve rahim kalinlasmasi olduğunu söyledi ama aklımdan hamilelik şüphesini bir türlü atamiyorum çünkü Şuan rahmim karpuz kadar oldu hamilelik çizgimde var göğüs uçlarınmda kapkara bana akıl verin nolur zor durumdayım Hamile olma ihtimalim var mi tekrar doktora gitmelimiyim testler negatif olduğu halde hamilelik belirtilerim devam ediyor hamilemiyim

8 cevap
Cevaplar (8)
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kısaca gebelik durumu yok yabancı gebelik reaksiyonları bu kuşkudan sıyrılın rahatlayın her lry yoluna girecek

11 Temmuz 2021 08:06
OA
Soru Sahibi

Hocam öncelikle cevapladığınız için çok teşekkür ederim .1. Sorum: Aklımdan atamamanın sebebi bazı kadınların kanında beta hcg belli olmuyormuş ve ultrasonda da bebek 4-5 ay son ra görülüyormuş Böyle birşey varmı bu doğru bilgimi 2.Sorum:mart ayında yakınlaşmam oldu kanda çıkmasa bile haziran ve temmuz ayında yapılan karinda usg ile mutlaka belli olur muydu gözükmeme ihtimali varmı

12 Temmuz 2021 00:41
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

doğru bilgi değil bu bir efsane itibar etmeyin

12 Temmuz 2021 08:43
OA
Soru Sahibi

Hocam kesinlikle gebelik yok mudur Yakınlaşmadan 2 ay kadar zaman sonra test yaptirabildim kanda 1. Sorum kaç ay geçerse geçsin kanda mutlaka çıkar mi Son zamanlara doğru beta hcg kanda düşüyor ya Kanda çıkmama ihtimali var mi 2. Sorum Usg ile de üç ay geçtikten sonra gözükmeme ihtimali var midir

13 Temmuz 2021 05:44
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

gebelik varsa kesin kanda hcg olarak çıkacaktır diğer konuşmalar efsane gereksiz tartışmlar diyorum

13 Temmuz 2021 07:43
OA
Soru Sahibi

Hocam yine ben kusura bakmayın Benim rahmim çok genişle di hamilelik çizgim baya bi oluştu karnım özellikle yemek yediğinde hamile karnı gibi oluyo rahmimle beraber 2 gün önce tekrar beta hcg baktirdim negatif Aklımdan çıkarmaya çalışıyorum hamile olmadığıma dair karnımı görünce özellikle çizgiyi baya uzun bi çizgi oldu Çünkü tüm fikrim degisiyo Karnım özellikle rahmim niye büyüyor hocam normal mi sizce hamilelik cizgisi

22 Temmuz 2021 01:12
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik bağlantılı değil sindirim sistemi ile ilgili olabilir dahiliyeden yardım alın

22 Temmuz 2021 08:57
OA
Soru Sahibi

Hocamdahiliye ye de gittim sadece idrar enfeksiyonu var dedi ama benim göğüs uçlarım da yarılma oldu ve mart ayından sonraki adetlerimi az görüyorum 3 gün suruyo sadece normalde daha fazla gün sürüyordu Hamilelikle alakası var mi bunlarin

23 Temmuz 2021 01:01
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik durumu yok

23 Temmuz 2021 09:48
OA
Soru Sahibi

Hocam kesinlikle gebe değil miyim Çıksaydı mart ayından bu ana kadar 5 defa beta hcg yaptirdimcikarmiydi Çıkmama ihtimali olur mu Vucudumdaki bu degisiklikler nasıl geçecek Neden oluyor peki Resmen şuan karnım yukarı çıkmış durumda rahmimden bir karış yukarıda hamilelik çizgimde var goguslerimzaten kocaman oldu Gebe değilsem bunlar niye oluyor nasıl geçecek bunlar ne kadar sürede geçer ne yapmam lazim

24 Temmuz 2021 04:52
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebe değilsin

24 Temmuz 2021 12:52
OA
Soru Sahibi

Hocam yalancı gebelikten nasil kurtulabilirim rahim şişkinliği nasıl iner hamilelik cizgisi nasıl geçer Ne yapmam lazim Eski halime dönmem çok uzun sürer mi Ne kadar süre de karnım eski haline donusur

29 Temmuz 2021 00:13
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

psikolog destegi almalısınız

29 Temmuz 2021 08:54
OA
Soru Sahibi

Hocam 4 martta olan şüpheli bi ilişkiden kaç aylik bi gebelik olurdu bugune

6 Ekim 2021 13:08
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

en az 6 aylık gebelik olacaktır

6 Ekim 2021 18:01