YM
Soru Sahibi
15 Ocak 2016 12:31

Çene eklemi

Hocam Benim çenemde birșey takılıyor sanki çenemi çok az acıyorum iki tarafından yani tam kulağımın önünde bi yerden kütleme sesi geliyor ne olduğunu anlamadım tam çenemi sağa sola kaydırıyorum kütlüyor rahatlıyorum çenem serbest kalıyor istediğim kadar açabiliyorum ama kapattığımda eskisi gibi oluyor yine yine kaydırıyorum çenemi tekrar kütlüyor serbest kalıyor varmıdır bunun bi tedavisi her zaman böylemi olacak

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Dt. Serdar Kırıcı
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

redüksiyonsuz disk deplasmanı dediğimiz bir problem başlangıcında bi tür belirtiler göstermektedir.tedavisi olmakla birlikte bir çene cerrahisi uzmanına gitmenizi tavsiye ederim

16 Ocak 2016 22:52
YM
Soru Sahibi

Hocam redüksiyonsuz disk deplasmanı nedir yani tedavisi çok zor mu kötü müdür yani çenemi kütletmesem ağız kısıtlılığı oluyor ağzımı tam açamıyorum kütlettimmi rahatlıyorum istediğim kadar açabiliyorum ağzımı takıntı oldu artık çenemi sağa sola oynatıp kütletiyorum

26 Ocak 2016 12:46
Uzm. Dr. Dt. Serdar Kırıcı
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

redüksiyonsuz disk dislokasyonu eklem sıvısının azalmasına bağlı olarak diskin pozisyon kaybı ve dejeneratif durumudur. yapılması gereken tedavi artrosentez tedavisi ile birlikte hyorolonic acid uygulamasıdır.

29 Ocak 2016 16:18
YM
Soru Sahibi

Teșekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz icin beni yalnız son birșey daha sormak istiyorum artosentez tedavisinden eklem ivi yıkama yani bașka tedavi șekli yokmudur yani ilaç tedavisi filem kas gevșetici kullansam yararı olurmu birde tedavi edilmezse ne olur çene eklem sorunum nedeniyle elmacık kemiklerimde ağrı oluyor bana tavsiye edebileceğiniz birșey varmı evde yapılacak tedavi yöntemi gibi çenemi çok zorluyorum kütletmek icin bu daha çok zarar verir mi çene eklemime

30 Ocak 2016 11:56
Uzm. Dr. Dt. Serdar Kırıcı
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yikama harici onerebilecegim baska bir tedavi bulunmamakta

2 Şubat 2016 10:04