bd
Soru Sahibi
18 Aralık 2015 20:06

Çene agrisi

Merhaba hocam annem 20 gün önce dış çektirdi ve ondan sonra çenesinde ağrı var agzini acamiyor kas gevşetici ilaç verdi dr ama hiçbir faydası olmuyor ağzını hiç acamiyor ve icerden yanak kısmında çeneye yakın yerde bir şişme oldu ağrısı çok ne yapmaliyiz hangi bölüme hangi doktora basvurmaliyiz

2 cevap
Cevaplar (2)
Dt. Okay Eren
Diş Hekimi

merhaba, aslında 20 gün içinde çekim yerinin iyileşmesi gerekliydi. Benim tavsiyem öncelikle bölgeden röntgen çekilip kontrol edilmesi olur.Ağzını açamama problemine yönelik ağız açma egzersizleri yapılmalı. En basit egzersiz bir mandalın ucunu dişlerin arasına yerleştirip mandalı açmaya çalışmaktır. Daha sonrasında yine parmaklar yardımı ile ağız açılmaya çalışılır. Ağız açma normale döndüğü zaman genelde şikayetler hafifler. Eğer ağrı ile birlikte ateş de yükseliyorsa antibiyotik kullanımı gerekli olur. Durumla ilgili en iyi kararı bir çene cerrahı verecektir.Geçmiş olsun. Sağlıklı ağrısız bir ömür diliyorum.

19 Aralık 2015 10:19
bd
Soru Sahibi

Çok tesekkur ederim hocam

20 Aralık 2015 03:31
Dt. Okay Eren
Diş Hekimi

Rica ederim.

20 Aralık 2015 19:23