DH
Soru Sahibi
5 Ağustos 2017 16:18

Celestone ve diyabet

Doktor bey oncelikle ilginize tesekkurler.Su an 27 haftalik hamileyim 3 gun once idrar yolu enfeksiyonu cikti ve nst de sancim cikmis rahim agzim 42.mm suyum normal bebek 1000 gr. Ama yine de 2r saat arayla celestone igne yapildi.Sonrasinda urocare sase kullandim.Gece 22.00 da ikinci doz celestone 23.00 da urocare icip sabah *** *** ** mg seker yuklemesi yapildi kilom 53 daha once aclik sekerim 65 civari tokluk sekerim *** *** ** civari idi.Ancak bu ilaclar ve seker yuklemesinden sonra 1.saat olcumunde 200 cikti sekerim.Acaba celestone yuzunden yuksek cik.is olabilir mi kortizon sekeri yukseltiyormus diye duydum.Su an sancim yok idrar yolu enfeksiyonundan dolayiymis dogum sancisi degilmis ama celestone vurulmus bulundum zarari var midir.sekerimi bu igne mi yukseltti sekerimin ani yukselisi bebegine zarar vermis midir.kusura bakmayin cok uzattim ama anneligime verin

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Aksakallı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Celestone kan şekerinizi geçici olarak yükseltebilir.bebeğinize zarar vermez.iyi günler

27 Ağustos 2017 17:33