OC
Soru Sahibi
18 Eylül 2015 10:28

cekum kanseri

Merhaba Adnan Bey, babamin yuzunde sivilce gibi sey cikmisti. Cene biyopsisinden yola çikilarak, barsakta kanser bulunduğu anlaşıldı. Ameliyat edildi. Şu anda tumor free gorunuyor. Hastalık hayati bolgelere sicramamis. Koruma tedavisi gormesi gerekiyor. Sormak istedigim hastalik hayati bolgelere sicramamasina ragmen ciltte metastaz yapmis. pT3NoM1 gorunuyor. Kanser kacinci evresinde olabilir? Bir yerden okudugum kadariyla metastaz yapmissa herhangi bir T yada N farketmez, dorduncu devre yaziyor. Bu durum beni cok telaslandiriyor. Rica etsem bana kanserin evresi ve yasam suresi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? (Metastazektomi defektinin flep ile rekonstruksiyonu. Adenokarsinom metastazi. Cene Bolgesi, dudak altindan sag taraftan eliptik eksizyon.) Tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Evet bu evre dört görünüyor ilk kez boyle bi metastaza rastladım bende ömrümde daha çmce hiç görmemeiştim kolon kanserinde metastazektominin faydası var çıakrtılabilecek tüm metastazların çıkartılması öneriliyor o yuzdeen faydası olacaktır takip dışında yapabileceğniz bişiy yok malesef

18 Eylül 2015 16:24