KN
Soru Sahibi
29 Kasım 2023 18:15

Çarpıntı

İyi akşamlar. Doktora randevu aldım fakat randevuma 2 hafta var. O yüzden fikrinizi almak istedim. Gün içinde istirahat halinde nabzım *** *** ** arası fakat ayağa kalktığım zaman nabzım *** *** ** arası çıkıyor. Tansiyonum da genel 11/7 - 9/7 - 10/7 civarında. Sadece hareketle yükselen nabzım oturduğum da tekrar normal değerlere düşüyor. Bunun nedeni ne olabilir? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Nur hanım merhaba umarım şikayetiniz düzelmiştir, tansiyon düşüklüğü nedeniyle ayağa kalkarken yada eforla kalp hızınız artmış olabilir, altta yatan sebep varsa tetkik ve muayene sonucu belli olur.

29 Aralık 2023 10:53