pn
Soru Sahibi
24 Şubat 2017 15:18

çabuk sıkılma

Sevgili hocam 30 aylık bir oğlum var. Evde tv açmıyoruz onunla oyunlar oynuyoruz. Hep ilgileniyoruz. İSteklerini makul ölçüde yerine getiriyoruz. AMa napsak yetemiyoruz. Çok çabuk sıkılıyor herşeyden. Ona uygun ilgisini çekecek alternatifler sunuyoruz. MEsela suyla oynamayı seviyor. Suyla ilgili oyunlar oynuyoruz. SOnra sıklıyor elindekileri atıyor bazen. Buara hiçbirşeyden memnun olmuyor. Anne elini yıkama diye ağlıyor mesela. Annee tırnaklarını kesme. Anne tuvalete girme. Oynarken de oyunları bozmA eğilimini çok sık yaşıyoruz. Yani napmamız gerekiyor bu durumda. İLgili ebeveynleriz. Her sorusuna cevap veririz. Yatak havuz olur atlar yüzeriz. Yani napayım daha bilemedim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Bu yaşlardan sonra anne baba ne kadar ilgili olsalar da, çocuklar yavaş yavaş arkadaşa ve gruba girmeye gereksinim hissederler. Bunun için uygun bulup seçeceğiniz bir kreş ya da anaokuluna yarım günlük bir programa başlatmalısınız. Orada yaşıtlarıyla bir araya gelecek, gözlemleyecek, etkileşime girecek, sürekli değişen aktivite ve programlarla oyunlar oynayacak, gelişecektir. İnsanlara ve çevreye kendisini açacak, dünyasına farklı kişileri de alacak, bu tür sıkıntılarınızda azalacaktır. Oğlunuza sevgiler.

3 Mart 2017 08:43