TY
Soru Sahibi
14 Şubat 2019 13:31

Ca125 -myom nodülü

Hocam 5 senedir menapozda annem .Menapoz devam ederken kanama oldu hocam doktora gittik Usg : UTERUS FUNDUS SAĞ YANDA 50*42 mm miyom nodülü End: 6 mm ve overler normal Tanı : N95.0- Pastmenapozal kanama Kan tahlilimiz : Ca125 :151.1 Neut% 65,4 Neut# 9,13 LYM# 3,99 Hocam patolojı için tahlil aldırdık korkuyorum hocam bu ca125 değeri yüksek dedi doktor kötü bişe mi var endişeleniyorum en kısa sürede cevaplarsanız

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba patoloji sonucu çıksın ona göre değerlendirmeli

25 Şubat 2019 18:19
TY
Soru Sahibi

Klinik bilgi : Postmenapozal kanama Ca125(150) Makroskopi: Gönderilen materyal ,4cm3 hacminde sütlükahverenginde yumuşak doku parçalarıdır . Mikroskobik: Hazırlanan kesitlerde geniş kan ve fiberin kitleleri arasında sekretuar faz değişiklikleri gösteren endometrial doku örnekleri ve polip parçacıkları izlenmiştir . Tanı :Endometrial polip Hocam patoloji sonucu

1 Mart 2019 06:43
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba önemli bir sorun yok rahim içinde polıp oluşmuş ve probe ile alınmış

3 Mart 2019 19:13