TH
Soru Sahibi
9 Ağustos 2021 18:07

Büyüyen kırmızı lekeler

Merhaba. Sokakta besledigim Kedi kendini aşırı yalıyor. Karın kisminda ve arka bacak arkasinda kızarmış halkalar var. Küçük halkalardi ancak 1 hafta içerisinde bayağı bir büyüdü çünkü sürekli yalıyor. Ateş ve iştah kaybı yok. Önemli birsey olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

sokak kedilerinin mama dışında ciddi bakıma ihtiyaçları vardır. zaten sokak kedisi olduğu için genellikle marketlerden ucuz mamalar alınıyor, bunların içinde ağır metalli katkı maddeleri olduğu için ve maalesef tahıl ağırlıklı oldu için, iyi kaliteli proteinle beslenmedikleri için, deri gözenekleri açılıyor, karaciğer ve böbrekler iflas etmeye başlıyor. Zaten aşısızlar vÜcut dirençleri iyice düşüyor. hele bir de pire kene enfestasyonu varsa ve mide ve barsaklarında solucan varsa, ve kirli ortamlarda yatıp kalkıyorlarsa, vücut dirençleri düşüyor, bu nedenle mantar egzama gibi sorunlara maruz kalıyorlar. bir de mikrop kaptıysa ki kapıyor, yaralar gittikçe derinleşiyor. üzerine süreceğiniz bir şey zaten yetmeyecektir. Çünkü yalayıp ilacı alacaklardır, Bu nedenle içeriden yani bakıma alınarak tüm bu saydıklarımla birlikte tedavi edilmelidir. Bu nedenle bir çok sokak kedisi çok uzun yaşayamamaktadır. Geçmiş olsun

11 Ağustos 2021 10:21