ET
Soru Sahibi
9 Şubat 2019 23:11

Büyüme hormonu

Iyi aksamlar Elif hanim. Bir sorum olacaktı. Yeğenim 8 yaşında ve büyüme sorunu var. Boyu uzamıyor kilo almıyor. Araştırma hastanesinde bir çok test bir çok tahlil yapıldı en son iğne yapılması önerildi. Ama yan etkileri bizi epey korkuttu bu konuda bilgi verebilir misiniz. Acaba iğne tedavisine baslamalimiyiz. Yan etkilerinin ortaya çıkma yüzdesi ne kadar bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Elif Yağlı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi

Merhaba büyüme hormonu eksikliği varsa tedavi verilmesi gerekir. Ne kadar erken başlanırsa o kadar çok fayda görülür. Yan etkiler bilgilendirme formu ile anlatılmıştır. Beslenme bozuk değilse yan etki çok nadir görülür. Düzenli takibe gideceği için korkulmasına gerek yok. Doktorunuz gerekli testleri yapıp uygun gördüyse başlamanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

10 Şubat 2019 14:37