ön
Soru Sahibi
21 Temmuz 2013 10:48

burun laşıntısı,tıkanıklık ve peşpeşe hapşırma

sayın müge hanım uzun zamandan beri tüm yıl sürebiliyor burun kaşıntım burun tıkanıklığı öyleki kesinlikle iki delik aynı anda çalışmaz. burun akıntısı damla halinde gibi geniz akıntımda olmakta ve 7-8 kere peşpeşe hapşırabiliyorum.yaklaşık 6 ay önce kadar kbb uzmanına gittiğimde burun etlerimin büyük olduğunu ilaç tedavisi işe yaramazsa lazerle etlerin yakılacağını sölemişti.ilaçları kullandım (avamys,allergodil ve airpass) tekrar gittim etlerin yakılacağını söyledi.Yaktırmadım. 2 gün önce farklı bir doktora gittim aynı şikayetler ile ilgili bu sefer doktorum burun hücrelerimin öldüğünü büyük partiküllü tozların sebep olduğunu söyledi ve tozlu alanlarda maske kullanmamı söledi. burun etlerimin büyük olduğunu ve yeterince pempe olmadığınıda ekledi ama yakılması gerektiğini söylemedi.O da Cirrus ve risonel verdi.özellikle burun kaşıntımdan şikayetciyim.bu tedavi etkili olurmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Müge Özçelik Korkmaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

bahsettiğiniz yakınmalar allejik rinite dair problemler burun etlerinizin küçültülmesi nefes almanızı kolaylaştırabilir ama allerjik yakınmalar dönem dönem tekrar edebilir. ilaçlarınız allerji tedavisine yönelik ilaçlar ama cirrus uzun dönem kullanımda sakıncalı olabilir. bitiminde tekrar doktorunuzla görüşün

23 Temmuz 2013 20:36