30 Mayıs 2019 09:54

Burun hastalıkları

Merhaba hocam ismim Ömer. Hocam hanımım yaklaşık ikibuçuk ay önce üşütmüştü ve arkasındanda gribe tutulmuştu. Sonra kokulu geniz akıntısı gelmeye başladı, burnu tıkanmıştı ve baş ağrısıda çekiyordu. Geçmeyince kbb’dan doktora gittik. Doktor muayene edip tomografi istedi ve sonucu inceledikten sonra ilaç verdi ilaçtan sonra geçmezse ameliyat dedi ve geçmedi. Dediğim gibi o günden bugüne hala baş ağrısı burun tıkanıklığı ve kokulu geniz akıntısı devam ediyor. Durumdan çok muzdarip yardımcı olabilir misiniz acaba. Görüntüleme raporu Paranazal sinüs BT incelemesi Teknik: İntravenöz kontrast madde verilmeden koronal planda 3 mm kesit kalınlığı ve rekonstrüksiyon indeksi yapılan incelemede: Her iki frontal sinüs açıktır. Bilateral reses açıktır. Sol maksiller sinüsü dolduran yumuşiak doku dantinesi mevcuttur. Solda ostiomeatal birim kapalıdır. Solda ön ve arka etmoid hücreleri dolduran yumuşak dokudan dansitesi izlenmiştir. Sfenoid sinüs doğaldır. Nazal septum sola deviyedir. Nazal konkalar doğal izlenmiştir. Nazan pasaj açıktır. Şimdiden değerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Doçent doktor Hayriye Karabulut

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tuncay Özçelik
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhabalar, İlaç tedavisinden fayda sağlanamazsa endoskopik yolla sinüslerin temizlenmesi sorunun çözülmesi için büyük bir avantaj sağlayacaktır, Muayene sonrası böyle bir işlemin gerekli olup olmadığı daha net ortaya çıkacaktır. sağlıklı günler dilerim, Doç. Dr. Tuncay Özçelik

30 Mayıs 2019 13:48