DM
Soru Sahibi
13 Nisan 2018 19:09

Burun estetiği sonrası hamilelik

Burun estetiğinden ne kadar süre sonra hamile kalınmalıdır? Ameliyatı nefes problemlerim için oluyorum sonrasında da planlı gebeliğim olsun istiyorum,hemen hamile kalmak sakıncalı mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Zafer Köksal Eren
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Burundan nefes almakta zorluk çekmeniz gebeliğe engel olmasa da süreci zorlu kılabilir. Gebelik esnasında nazal konjesyon dediğimiz burun tıkanıklığı da buna eklenince sizde istenmeyen etkileri olabilir. Ameliyattan sonraki 1 aylık süreçte durumun netleşeceğini ve gebe kalmanız için sakınca olmadığını söyleyebilirim.

15 Nisan 2018 13:35