KM
Soru Sahibi
10 Eylül 2017 20:52

Burun ameliyatı sonrası

Burun ameliyatından sonra sınus rinse kit kullanıyorum lakin sol burun deliğim açık ona rahatça uygulayabiliyorum. Ama sağ burun deliğim komple kapalı sıvıyı içeri alamıyor ne yapmam gerek

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kadri Sert
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Ameliyattan ne kadar süre geçtiği önemli. Burun yıkama aparatları sağ taraftan sıkıldığında soldan çıkması, soldan sıkıldığında ise sağ taraftan boşalması gerekli. Ameliyattan hemen sonraki günler burunda kabuklanmalar olabilir bu nedenle sağ veya sol tarafta tıkanıklık meydana gelir. Ameliyat sonrası bazen burun etinin büyümesi, ödem, eğriliğin devam ediyor olması, geniz problemleri tıkanıklığa yol açabiliyor. Bazen de yapışıklıklar olduğunda da darlık ve tıkanıklık meydana gelir. Muayene sonucunda soruna yönelik müdahaleler şikayetinizi düzeltebilir. Geçmiş olsun.

11 Eylül 2017 00:41