AE
Soru Sahibi
8 Mart 2011 15:32

Bulgu; Özofagus mukoza ve lümeni normaldi.37cmdeki Z çizgisi düzensiz olup

Bulgu; Özofagus mukoza ve lümeni normaldi.37cmdeki Z çizgisi düzensiz olup proksimale doğru 5 mmden kısa uzanmaktaydı,hiatal kıskaç 40cm de geçildi.Kardia retrofleksiyonda ileri derece gevşekti. Mide duvarlarının ekspansiyon ve motilitesi normaldi.Fundus ve korpus mukoza ve lümeni normaldi.Antrum hiperemikti,bx alındı(4).Pilor forme ve santralize idi. Bulbus ve post bulber bölge mukozası ve lümeni normaldi.tanıEvreAözofajit,gevşek kardia,hiatal herni,antral gastrit.İlaçlar;klacid,augmentin,rabel

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Vedat Göral
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Önereceğim ilaçlar: Protonex 40 mgr sabah 1 tane aç karnına, en az 3 ay süreyle kullanılmalıdır. Alkol ve yağlı gıdalardan, çikolatadan uzak durulmalıdır..

8 Mart 2011 15:49