SD
Soru Sahibi
24 Mart 2015 17:23

bulanık görme

benim bundan tam bir ay önce gözümlerim bulanık görme başladı. Beyin cerrahisine ve göz polikliniğine aynı gün gittim. Beyin cerrahı beyin mr ı istedi. Beyin mr ı normal geldi herhangi bir lezyon gözlemlenmedi. Göz doktoru gözlük verdi. Gözlük takınca görüntü düzeliyor. İlk sorum, Eğer göz sinirlerimde herhangi bir hastalık sonucunda bir bozulma olmuş olsaydı gözlük ile düzelme sağlanabilir miydi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nilüfer Koçak
Göz Hastalıkları

Sayın Serçe Hnm, Gözlük gözlerin kırma kusurunu düzeltir. Kırma kusuru olan kişiler gözlüklerini takmadıkları zaman bulanık görürler. Göz sinirlerinin hasar görmesine neden olan hastalıklarda hastalığın tedavi edilmesi gerekir. Geçmiş olsun

27 Mart 2015 13:53
SD
Soru Sahibi

Hocam peki; 1- Kırma kusuru nedir? tedavi edilebilirmi? 2-Göz sinirlerinin hasar görmesine neden olan hastalık tedavi edilirse göz eski haline dönermi? Cevabınız için şimdididen sonsuz teşekkürler....

27 Mart 2015 14:38
Prof. Dr. Nilüfer Koçak
Göz Hastalıkları

Sayın Serçe Hnm, Kişinin gözlük takmasına neden olan gözlük numarasının olmasına o kişinin kırma kusurunun olduğu şeklinde ifade edilir. Göz sinirlerinde hasara neden olan hastalığa ve hastalığın şiddetine göre görme keskinliği eski haline dönebileceği gibi azalmada görülebilir. Geçmiş olsun

30 Mart 2015 23:56