18 Kasım 2013 11:54

bu da neyin nesi hocam boyle bir sey mumkun mu?

Hocam gecen hafta carpintiyla doktora gittim acilde ekg cekildi birsey yok dediler tansiyonum biraz yukselmus. 25 yasinda bayanim.tetkik icin randevu aldim.doktor ultrasonda mitral kapak prolepsusu var dogustan olur korkma hic onemli degil dedi.sonra holter takti.bugun holter sonuclarini aldim hocam maxhr 110 yaziyor minhr 0!! Yahu boyle birsey olabilir mi? Kalbim mi durmus yani?? Sonra da kendiliginden geri mi calismis? Doktoruma hala ulasamadim operasyona girmis sonucumu gosteremedim ama asiri tedirginim psikolojim cok etkileniyor interneti aradim hic kimsede hr0 diye bisey de goremedim ya da bana denk gelmedi.ne demek gu hocam kriz mi gecirmisim kalbim mi durmus nolmus benim? Bu arada holter takiliyken bi ara carpinti ve nefes darligi hissettim saate baktim tam o saatte de max deger 110 diyor zaten.onu da psikolojik yorumlamistim ben cunku hic biseyim yok halde dojtora girdim kapakcik falan filan deyip aleti takinca moralim baya bozulmustu.alet varken bu dedigimin harici bi problem de yasamamistim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Birincisi, mitral prolapsusuna ciddi kapak yetersizliği iştirak etmiyorsa bu problem ciddi olarak kabül edilmez. İkincisi doktor çarpıntı şikayetinizden dolayı sizden ritim holter testi istemiş. Ritim holter raporundaki yazılara takılmayın, çünkü cihazın otamatik okumasıdır ve çoğu zamanda veriler yanlıştır. Bunedenle endişelenmeyin korkulacak bir durum yok. En kısa zamanda raporu doktora gösterin. geçmiş olsun.

18 Kasım 2013 19:30