AA
Soru Sahibi
22 Ekim 2019 15:04

bt film sonucu

Merhabalar rica etsem film sonucumu yorumlayabilirmisiniz Kalp boyutları normaldir. Anapulmoner arter çapı 28 mm ölçülmüş olup normlin üst sınırındadır. Her iki akciğer üst lob apikal segmentlerde sekel fibrotik değişiklikler mevcuttur. sol akciğerde alt lob posterior segmentte büyüğü 4,5 mm çapında birkaç adet ve sol akciğer üst lob anterior segmentte 4 mm çapında noduller lezyonlar izlenmiştir. Plevral efüzyon saptanmamıştır. Torakal vertebralarda açıklığı sola bakan skolyoz mevcuttur. Sol perihiler milimetrik kalsifiye lenf nodları izlenmiştir. Karaciğer sol lobta parankimal

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

iyi günler. Muhtemelen geçirilmiş bir hastalığa bağlı izler bulunmakta. Umarım sigara içmiyorsunuzdur. Mevcut nodüler sigara ile kansere dönüşebilir. Halen yakınmanız yoksa problem oluşturmaz. Sigara içiyorsanız Göğüs Hastalıkları Polikliniğine başvurmanızı öneririm.

23 Ekim 2019 11:53
AA
Soru Sahibi

Sigara içmiyorum. 12 yıldır hepatit b taşıyıcısıyım. 1 ay önce bronşit hastalığına yakalandım doktorum tahlilleri istediğinde bu sonuç çıktı. bunun için herhangi bir tedaviye gerek yok diyorsunuz. ÇokTeşekkür ederim hocam

23 Ekim 2019 15:48
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

İyi gunler

24 Ekim 2019 10:47