YN
Soru Sahibi
16 Ocak 2024 21:01

Bt anjiyografi sonucu

Merhaba. 37 yaşındayım nefes darlığı ve tıkanma hissi ile doktora başvurdum bt anjiyo çekildi. Sonucunu yorumlar mısınız. Şimdiden teşekkür ederim. MDBT İLE KORONER ANJİOGRAFİ İNCELEMESİ BULGULAR:Koroner arterler normal lokalizasyonlarında seyretmekte olup çıkış anomalisi saptanmadı. Tetkikte artefaktlar mevcuttur. RCA: Dominant damar. 2. ve 3. segmentte yoğun merdiven artefaktları mevcuttur.1.segmente kontrast geçişi doğaldır.Plak formasyonu izlenmedi. LM: Dolumu ve kalibrasyonu tabiidir. Uzunluğu doğaldır. LAD: 6. ve 7.segmentlerde yaklaşık %30 darlığa neden olan diskret kalsifiye plaklar izlendi.6. ve 7. segmentlerde düşük yoğunluklu kontrast mevcuttur.8.segment net takip edilememektedir. LCX: 11.segment proksimalinde kontrast geçişi normaldir.11. segment orta kesimden itibaren 13. segment boyunca yoğun merdiven artefaktları nedeniyle net takip edilememiştir. Plak formasyonu izlenmedi. Kardiotorasik indeks doğaldır. Ventrikül duvar kalınlıkları tabiidir. Perikardiyal effüzyon saptanmadı.İnceleme alanına giren mediastinal yapılarda patoloji saptanmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)

Şikayetleriniz kalp damar sorunu ile alakalı değil ama neyle ilgilidir onu ancak tüm detaylarınıza vakıf olarak cevaplayabilirim. Selamlar.

17 Ocak 2024 14:54